Bukiet ślubny galeria, zobacz propozycje bukietów do ślubu

Ślub to jeden z najbardziej ekscytujących, bo najważniejszych momentów w naszym życiu! Każda kobieta chce wyglądać w tym dniu jak najpiękniej, a przy tym niepowtarzalnie. Jednym z obowiązkowych dodatków do sukni i welonu jest kwiatowy bukiet ślubny. Musi on współgrać z całością stroju panny młodej. Jaki jednak bukiet ślubny wybrać? Jakie propozycje bukietów do ślubu są aktualnie najmodniejsze?

Bukiet ślubny dodaje szyku całemu strojowi panny młodej, mówi się nawet, że to swoista „kropka nad i”! W dniu ślubu bukiet kwiatowy doda elegancji i wytworności całemu wizerunkowi panny młodej. Odpowiedni bukiet ślubny to nie tylko szyk, elegancja i klasa, bowiem tworzy on także pewną nutę romantyzmu i niewinności lub awangardy, ekstrawagancji, czy kaprysu – wszystko zależnie oczywiście od tego, czego panna młoda zapragnie i jaki styl bukietu ślubnego sobie wybierze. Bardzo ważne jest przy tym, aby bukiet był wybrany właściwie, czyli, aby pasował do całej reszty. Nie od dzisiaj wiadomo jednak, że nie jest to łatwa decyzja. W kwiaciarniach jest na dodatek tak wiele różnych gatunków kwiatów i wzorów bukietów ślubnych do wyboru, że można mieć z tym niemały problem. Należy się zdecydować, czy wybrać kwiaty proste i o delikatnej, stonowanej kolorystyce, czy jednak bardziej fantazyjne i ekstrawaganckie, jednobarwne lub kolorowe. Wybór naprawdę zawsze nie jest taki prosty, jak można by sądzić. Zawsze jednak należy przy wyborze bukietu ślubnego pamiętać, aby współgrał zarówno z urodą panny młodej, jak i z jej suknią, welonem oraz innymi dodatkami, w tym kwiatami do butonierek panów, kwiatami zdobiącymi ławki kościelne i stoły lokalu weselnego. Wiązanka ślubna panny młodej musi być również na tyle poręczna i wytrzymała, aby łatwo ją było trzymać w czasie całej ceremonii, a kwiaty przy tym nie uległy widocznemu zniszczeniu. Jak zatem wybrać najlepszy dla siebie i jednocześnie najładniejszy bukiet ślubny? Poniżej prezentujemy propozycje bukietów do ślubu.

Najpopularniejsze od dawna pozostają bukiety ślubne kaskadowe

Jest to w zasadzie chyba nieśmiertelny wór bukietów ślubnych. Są one w miarę duże i tworzą raczej luźne, wielokwiatowe kompozycje. Kwiaty układa się tu w taki sposób, aby wyglądały jakby dosłownie spływały kaskadowo z rąk panny młodej w kierunku ziemi. Na górnym końcu jest uchwyt do trzymania z łodygami kwiatów i tu zazwyczaj są też większe kwiaty. Natomiast im niżej całej kaskady, tym kwiatów staje się mniej i są coraz mniejsze. Niektóre kaskadowe bukiety ślubne bywają niestety nieco zbyt duże i wtedy panny młode mogą mieć niekiedy problemy z ich utrzymaniem. Można tu wykorzystać różne gatunki kwiatów, przetykane dodatkowo ozdobna zielenią np. gipsówki, asparagusu itp. Na górze można też dowiązać dobrze widoczną, ozdobną kokardę.

bukiet do ślubu
bukiet ślubny kaskadowy

Jednym z najpopularniejszych i w zasadzie wiecznie modnych rodzajów bukietu ślubnego od wielu lat pozostaje tzw. nosegay

Ten fason ma prosty, okrągły kształt i zwykle stosunkowo małą wielkość. Kwiaty są tu ułożone jednolicie blisko siebie, tworząc kształt niemal idealnej kuli. Taki bukiet pasuje w zasadzie do większości sukien ślubnych i jest łatwy zarówno w wykonaniu, jak i w późniejszym utrzymaniu. Taki bukiet można bez problemu wykonać nawet samodzielnie. Do jego zrobienia można wykorzystać większość gatunków kwiatów, jednak najczęściej w nosegay wiąże się róże, gerbery, kalie, frezje, lilie, konwalie. Zebrane w całość łodygi, które maja tworzyć rączkę do trzymania, mogą też być związane szeroką, ozdobną szarfą z kryzą.

Mniej znane są z kolei bukiety o nazwie hand-tied

Tworzą je po prostu luźno związane kwiaty, co bez trudu można wykonać samodzielnie, związując na przykład kwiaty ozdobną wstążką na ich łodygach, które stworzą przez to wygodny chwytak do trzymania. Bukiet ten zachwyca swa prostota i łatwością wykonania, dając jednocześnie możliwość wykorzystania największej ilości gatunków kwiatów oraz innych roślin ozdobnych. Chociaż jest bardzo prosty, to wygląda naprawdę czarująco i może doskonale zdobić zarówno kreacje tradycyjne, jak i odlotowo nowoczesne oraz ekstrawaganckie.

Najrzadziej spotykanym rodzajem bukietu ślubnego jest tzw. arm-bouquet

Ten rodzaj wiązanki ślubnej składa się z długich kwiatów, gipsówki, asparagusu i liści, które tworzą bardzo przemyślną i dosyć jednolitą kaskadę, którą trzyma się tak, aby leżała na przedramieniu panny młodej. Jest to więc bukiet podobny do kaskadowego i równie jak on, także nie jest niestety zbyt poręczny w noszeniu w trakcie całej ceremonii zaślubin. Dlatego właśnie popularność obu tych kompozycji kwiatowych spada. Aktualnie najpopularniejszą wiązanką ślubną jest więc przede wszystkim tzw. nosegay.

Bukiet ślubny galeria, zobacz propozycje bukietów do ślubu