Czy kwiaty daje się w papierze?

2/5 - (3 votes)

Kwiaty wręczamy różnym ludziom przy wielu okazjach. Zwykle też nie zastanawiamy się wtedy, czy robimy to poprawnie. Prawdopodobnie nie pomyślelibyśmy nawet, że można to zrobić źle. Tymczasem nieprawidłowo wręczony bukiet może czasem narobić nam wstydu. Poznajmy więc właściwy kwiatowy savoir-vivre! Chcesz podarować bukiet kwiatów bliskiej Ci osobie? Konieczne przeczytaj i sprawdź, czy kwiaty daje się w papierze? Wypróbuj najefektowniejsze sposoby wręczania kwiatów!

Nie/trudna sztuka wręczania kwiatów. czy kwiaty daje się w papierze

Zwykle nie mamy nic przeciwko rozdawaniu cukierków i czekoladek z różnych okazji. Obdarowywanej osobie można też wręczyć jakiś fizyczny upominek, jak np. książkę, perfumy czy filiżanki itp. Od zawsze jednak najlepszym i najbardziej eleganckim prezentem są kwiaty. Często wręczamy i kwiaty i upominek jednocześnie. Chcesz podarować bukiet kwiatów bliskiej Ci osobie? Konieczne przeczytaj i sprawdź, czy kwiaty daje się w papierze?

Wypróbuj najefektowniejsze sposoby wręczania kwiatów! Kwiaty to wielka rzecz, ale można wydać bardzo wiele pieniędzy na wielkie aranżacje bukietów dla wszystkich, których znamy. Dlatego dobrze jest nauczyć się sposobów na ich robienie i ozdabianie. Podajemy tu więc kilka prostych sposobów i szczegółów na ich wykonanie. Każdy po ich poznaniu może na małą skalę robić takie rzeczy, by cieszyć innych. Własnoręcznie zrobiony bukiet kwiatowy będzie o wiele bardziej uroczy i zapadający w pamięć.

Pamiętajmy też, że niemal nie ma ludzi kochających kwiaty. Powinno więc nam na tym bardzo, ale to bardzo zależeć. Okazją do wręczenie kwiatów może być nie tylko jakaś rocznica, urodziny czy imieniny. Może to być również parapetówka u znajomych lub przyjęcie z okazji narodzin dziecka, albo ślub czy chrzciny. Elegancko przystrojony bukiet to nasz znak wielki rozpoznawczy. Podajemy kwiaty jeszcze przed przejściem przez próg. Zwykle robimy to lewą ręką, najczęściej zapominając wydobyć je z ozdobnego papieru, w który misternie zawinęła go pani kwiaciarka.

czy kwiaty daje się w papierze 1

Nieświadomie popełniamy kilka podstawowych błędów, a jeszcze nie zdążyliśmy zdjąć płaszcza. Błyskawiczny odwrót na pięcie w niczym jednak nam nie pomoże. Dlatego najlepsze jest zapoznanie się z podstawowymi zasadami wręczania kwiatów. Pomoże to nam ustrzec się przed popełnianiem podobnych błędów w przyszłości. Dowiesz się też, czy można wręczać kwiaty w papierowych opakowaniach.

Czy kwiaty daje się w papierze 8 prostych zasad jak dawać kwiaty:

Niektóre źródła podają, by nawet najpiękniejszy i najbardziej elegancki papier zdjąć z kwiatów przed wręczeniem ich obdarowywanej osobie. Wyjątkiem są ponoć kwiaty owijane w przeźroczystą folię celofanową. Taka ozdoba może pozostać. Jednak inni specjaliści od savoir-vivre wcale nie negują papierowych ozdobnych owijek.

Czytaj również  Kwiaty doniczkowe kwitnące cały rok

Przed wręczeniem kwiatów obdarowywanej osobie, trzeba zawsze najpierw zdjąć wierzchnie ubranie. Niekulturalne jest dawanie kwiatów będąc w płaszczy czy kurtce.

Bukiet kwiatów zawsze należy wręczać skierowany łodygami do dołu. Innymi słowy, kwiaty mają być u góry, a łodygi na dole. Jest tak bez względu na to, czy bukiet jest owinięty w papier lub folię, czy jest bez niczego.

Kwiaty należy ponadto wręczać trzymając je zawsze koniecznie prawą ręką.

Czy kwiaty daje się w papierze 8 prostych zasad jak dawać kwiaty cd.

Nie należy też stać jedną nogą na progu. Niedopuszczalne jest też stanie jeszcze na korytarzu przed wejściem do domu czy mieszkania osoby obdarowywanej. Specjaliści od savoir-vivre zalecają, by kwiaty wręczać po zdjęciu odzieży wierzchniej w pomieszczeniu (korytarz, hol wejściowy mieszkania). Najlepiej robić to w pokoju, którym odbędzie się przyjęcie, raut, kolacja.

Najpierw trzeba się też przywitać z gospodarzami, a dopiero potem dać kwiaty. Gdy jednak podajemy rękę na powitanie, trzymamy wtedy kwiaty w lewej ręce. Po przywitaniu przekładamy je do prawej i dopiero wtedy dajemy kwiatowy bukiet gospodyni czy gospodarzowi.

czy kwiaty daje się w papierze

Kto konkretnie powinien wręczać kwiaty solenizantowi czy solenizantce? Otóż zasada jest taka, by to mężczyzna dawał kwiaty gospodyni, jeśli przyszedł na przyjęcie w towarzystwie kobiety (żony, partnerki). Jest jednak wyjątek od tej reguły! Są nim imieniny lub urodziny gospodarza domu. W takim wypadku kwiaty mimo wszystko zawsze powinna wtedy wręczać kobieta, a nie jej partner.

Ostatnia rada jest taka, by nie wręczać kwiatów w milczeniu. To jest nieuprzejme. Należy jednocześnie powiedzieć kilka słów eleganckich życzeń od siebie (życzenia, gratulacje). Jeśli wręczamy kwiaty kobiecie, można też wyrazić małą pochwałę jej wyglądu, stroju itp.

Jakie kwiaty dawać – cięte czy doniczkowe?

Kwiaty cięte postoją krótko, a kwiaty doniczkowe mogą funkcjonować przez lata. Mimo to, kwiaty cięte są jednak powszechnie uważane za główną formę do wręczania. Ogólnie są więc dużo bezpieczniejszym prezentem, niż kwiaty doniczkowe. Jeśli jednak dobrze znamy gust osoby obdarowywanej, możemy jej kupić elegancki kwiat doniczkowy. Obecnie modne są np. storczyki, czy kwiaty sezonowe np. hiacynty, żonkile czy tulipany w doniczce wiosną. Takie doniczki z kwiatami można wtedy wręczyć w papierowym koszyczku, czy w dokupionej ozdobnej doniczce.

Czytaj również  Żywa choinka na Święta

Jeśli jednak nie trafimy w gust obdarowanej nimi osoby, ryzyko się nie opłaci. Również bukiet kwiatów ciętych może się nie spodobać. Wtedy jednak po kilku dniach zwyczajnie zwiędnie i po problemie. Natomiast nieładny kwiat doniczkowy trafi na najdalsząłkę, czy skryty parapet, gdzie niechciany obumrze powoli. Kwiaty doniczkowe to jednak doskonalszy prezent, jeśli osoba obdarowywana jest np. kolekcjonerem roślin czy uwielbia storczyki.

To również doskonały i popularny upominek na tzw. parapetówkę z okazji wprowadzenia się do nowego mieszkania. Kwiaty doniczkowe można też wręczyć osobom, z którymi mamy bliskie relacje np. mamie czy babci. Bez względu jednak jakie kwiaty wręczamy, musimy też unikać kwiatów o mocnym, intensywnym zapachu. Nie wolno również nikomu wręczać roślin sztucznych, choćby nawet były najdoskonalszą imitacją prawdziwych.

kwiat doniczkowy cyklamen

Czy wysyłanie kwiatów przez kuriera jest dopuszczalne?

Czy wypada pocztą przesłać kwiaty solenizantce lub solenizantowi? Jest to dozwolone, choć w naszym kraju mało popularne. W krajach zachodnich bardzo popularne jest jednak wysyłanie kwiatów w ten sposób przed przybyciem na uroczystość. Warto również skorzystać z tej możliwości, jeśli nie możemy być na uroczystości. Obecnie w dobie pandemii zwyczaj ten może być nawet dominujący i wreszcie zyska na popularności.

Przesyłanie kwiatów pocztą kwiatową jest też korzystne z tego względu, że profesjonalnie dowiezione będą świeższe i dłużej postoją.

Mogą też posłużyć jako ozdoba stołu szykowanego na przyjęcie. W dobrym tonie jest też przesłanie kwiatów dzień po uroczystości wraz z bilecikiem z podziękowaniami za wspaniałe przyjęcie. Oczywiście pocztą kwiatową bukiety przesyłają też wielbiciele swoim wybrankom, dołączając do nich miłosne bileciki. To zresztą bardzo stary i elegancki zwyczaj.

Jak zrobić ładny i prawidłowo zestawiony bukiet z kwiatów?

Kwiaty używane do bukietów mogą być przeróżne. Najlepiej jednak, gdy są to rośliny sezonowe. Można też wręczać kwiaty o wymowie kolorystycznej (np. czerwone oznaczają miłość, niebieskie nadzieję, a żółte zdradę). Można złożyć bukiet z kwiatów wyłącznie jednego rodzaju (np. bukiet z samych róż). Kwiaty mogą być nawet jednej długości. Najczęściej jednak bukiety są składane z różnych roślin i układane kaskadowo (najdłuższe z tyłu, najkrótsze z przodu).

Czytaj również  Owady zapylające w ogrodzie

Trzeba wtedy pamiętać o wyborze kwiatów głównych, ale i o zastosowaniu właściwych pasujących kwiatów wypełniających. Jako tło może tu posłużyć np. drobna biało kwitnąca gipsówka, eteryczna paprotka, czy asparagus. Takich możliwości jest bardzo wiele. Kwiaty zestawiać gatunkowo i kolorystycznie możemy właściwie do woli.

Roślinny „wypełniacz” nie oznacza, że trzeba je dodawać do czegokolwiek innego. Z pewnością można też bowiem zrobić wspaniałe mini bukiety z samych tylko kwiatów wypełniających. Bukiet na koniec wiążemy na dole i możemy go wręczyć właśnie tak, albo jeszcze dodatkowo w coś go owinąć.

Czy kwiaty daje się w papierze – bukiet z użyciem papieru czy raczej folii?

Nie ma tu żadnej reguły. Można tak samo użyć papier, jak i folię do owinięcia zewnętrznego wykonanego już bukietu. Wszystko zależy od Twojego gustu, dostępnych materiałów oraz ich dopasowania do wręczanych kwiatów. Owijka z papieru jest teraz jednak bardziej modna, bo ekologiczna. Plastikowa folia nie rozłoży się tak szybko na wysypisku śmieci. Warto więc wybierać papier! Jak owinąć w niego kwiatowy bukiet? Najpierw zbierz kilka kwiatów razem, przytnij je do pożądanej długości.

Następnie zawiąż je wszystkie razem gumką lub kwiatową taśmą, rafią, wstążką itp.  Potem wytnij kwadratowy kawałek pasującej do bukietu bibułki i umieść mini bukiet w jednym rogu bibuły. Owiń lewą stronę papieru w prawo, potem dolną część do góry. Następnie owiń prawą część w lewo. Powtórz to z kwadratowym kawałkiem papieru siarczanowego , owijając go nieco niżej niż bibułkę.

Musisz to wykonać tak, aby bibułka wystawała ponad górną krawędź papieru siarczanowego. Taka podwójna warstwa będzie bardzo elegancko wyglądać. Na koniec można jeszcze całość obwiązać na dole ozdobnym sznurkiem czy wstążką dla ozdoby. Bukiet będzie oficjalnie wyglądać naprawdę bardzo uroczo.

COMMENTS

Comments are closed.